Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród licznych opcji, które oferuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom restauracja włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do makaronu. jedzonko Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz